Індивідуальне навчання.Інформатика. 8 клас,вчитель Прокопчук В.В,

Дата: 23 березня 2020 о 14:26

Урок №11 Створення і форматування списків.Створення маркованих і нумерованих списків.Вибір маркера.

Урок №11  Створення і форматування списків.Створення маркованих і нумерованих списків.Вибір маркера.

Тема: Створення і форматування списків. Створення маркованих і нумерованих списків. Вибір маркера.

Задачі :

Корекційно-розвивальна: розвивати навички виконання вправ на комп’ютері.

Навчально-корекційна: формувати знання учнів про створення і форматування списків.

Корекційно-виховна: виховувати дбайливе ставлення до периферійних пристроїв.

Тип уроку: Комбінований урок.

1.Орг.момент: НПП

2.Актуалізація опорних знань: У текстовому процесорі Word можна створювати списки трьох типів:  - Маркований, у якому кожний абзац на початку позначається деяким спеціальним символом (маркером).  - Нумерований, у якому на початку кожного абзацу вказується його номер. Порядковий номер абзацу в списку може задаватися числом (записаним арабськими або римськими цифрами), літерою алфавіту або числівником.  - Багаторівневий, у якому абзаци пронумеровані за їхньою ієрархічною структурою. Максимальна кількість вкладень елементів багаторівневого списку – 9 рівнів. Існує кілька способів оформлення деякого фрагмента тексту у вигляді маркованого чи нумерованого списку.

3.Мотивація навчальної діяльності.

Нумеровані та марковані списки.  Вивчаючи роботу з текстовим процесором Word 7, ви вже навчилися створювати текстові документи, редагувати і форматувати текст, вставляти в документ і форматувати векторні графічні зображення. Особливим видом форматування абзаців є оформлення їх у вигляді списків. Списками можуть подаватися переліки об’єктів, описи порядку дій тощо. Наприклад, список прізвищ учнів класу, інструкція щодо користування приладом, перелік правил оформлення документа, список ліків в аптечці, послідовність дій під час приготування деякої страви тощо.  І спосіб. Основний. Для початку введення списку слід розмістити курсор у потрібному місці документа і виконати Основне - Абзац - Маркери або Нумерація. У поточному місці документа з’явиться маркер або номер того виду списку, який використовувався останнім. Для вибору іншого виду списку слід вибрати кнопку біля потрібного типу списку та у відкритому переліку Бібліотека маркерів або Бібліотека нумерованих списків вибрати необхідний варіант оформлення. Після цього можна вводити перший елемент списку. Після введення першого елемента списку слід натиснути клавішу Enter – наступний номер або маркер з’являються в наступному рядку автоматично. Коли останній елемент списку введено, слід повторно вибрати кнопку відповідного списку на Стрічці, або двічі натиснути Enter, або видалити номер чи маркер клавішею Backspace. ІІ спосіб. Автоматичне створення списку. Розмістивши курсор у потрібному місці документа, слід увести спеціальні умовні символи, які визначають вид бажаного списку, і натиснути клавішу Пропуск. Одразу ж умовні символи перетворяться на відповідний маркер або номер. Далі можна розпочинати введення першого елемента списку.  ІІІ спосіб. Перетворення на список.  Якщо деякі абзаци тексту, введеного раніше, потрібно оформити як список, то слід виділити ці абзаци і вибрати на Стрічці кнопку відповідного типу списку: Маркери, Нумерація. Для вибору іншого виду списку слід вибрати потрібну кнопку.  Редагування списків.  У текстовому процесорі Word 2007 створені списки зручно редагувати. Якщо в будь-якому місці списку потрібно додати ще один рядок, то лід установити курсор у кінці попереднього рядка списку і натиснути клавішу Enter – буде вставлено додатковий рядок з відповідним номером і маркером, а нумерація в усіх наступних рядках списку автоматично зміниться. Для видалення елемента списку його потрібно виділити і натиснути клавішу Delete – нумерація також автоматично зміниться.  Інколи потрібно в деякому абзаці відмінити нумерацію, наприклад  для введення тексту, який не є елементом списку. У такому випадку нумерацію слід видалити повторним вибором кнопки списку на Стрічці або натиснувши клавішу Backspace. Рядки списку змінять своє розташування, а нумерація елементів списку залишиться послідовною.  Форматування списків.  За необхідності користувач може відформатувати створений список: змінити вид маркера, його формат, спосіб нумерації, розташування списку тощо. Для цього слід виділити потрібні елементи списку і використати потрібні елементи керування міні-панелі, групи Шрифт і Абзац вкладки Основне, діалогових вікон тощо. Для змінення відступів елементів списку від поля також використовують маркери на горизонтальній лінійці.

4. Повторення правил ТБ при роботі за комп’ютером.

5.Рефлексія: Чи сподобався урок? Чим запам’ятався?