Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 73 людини

Індивідуальне навчання.Основи здоровя. 8 клас,вчитель Прокопчук В.В,

Дата: 23 березня 2020 о 15:19
285 переглядів

Урок №12 Виснаження та забруднення грунтів.Вплив забруднення грунтів на здоровя людини.
Урок №13 Особливості купання у забруднених водоймищах.Небезпечність купання та риболовлі у місцях зливу.

Урок №12 Виснаження та забруднення грунтів.Вплив забруднення грунтів на здоровя людини.

  5 грудня, відзначають Всесвітній день ґрунтів. Таким чином ще у 2002 році, коли було ініційовано відзначення такого дня Міжнародним конгресом ґрунтознавців, у ФАО вирішили привернути увагу людства до значення ґрунтів як одного з найважливіших компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем, а також життєво важливого джерела благополуччя людей.

Ґрунт  це не поновлюваний ресурс, тобто в разі втрати або деградації його неможливо відновити в термін, який можна порівняти з тривалістю людського життя, нагадує портал Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй.

NB: Стан ґрунтів впливає на їжу, яку ми їмо, воду, яку ми п’ємо, повітря, яким ми дихаємо, на наше здоров’я і на здоров’я всього живого на Землі. Без здорових ґрунтів ми не зможемо вирощувати продовольство. Адже, за оцінками, 95 відсотків того, що ми їмо, прямо або побічно отримуємо з ґрунту.

Водночас, щороку все більше людство потерпає від забруднення ґрунтів, адже воно викликає ланцюгову реакцію: позначається на ґрунтовому біорізноманітті, знижує запаси органічної речовини ґрунту і їх фільтруючу здатність. До найбільш поширених забруднювачів ґрунту належать важкі метали, стійкі органічні забруднювачі і нові забруднювачі, такі як фармацевтичні препарати та засоби особистої гігієни.

Забруднення ґрунту є руйнівним для навколишнього середовища і спричиняє негативні наслідки для всіх форм життя, які з ним стикаються. Нестійкі методи ведення сільського господарства, скорочують запаси органічної речовини ґрунту.

— Крім впливу на навколишнє середовище, забруднення ґрунтів пов’язане з високими економічними витратами, зумовленими зниженням врожайності і якості сільськогосподарських культур. Запобігання забрудненню ґрунтів має бути одним із пріоритетних завдань у всьому світі. Більшість забруднюючих речовин є результатом діяльності людини, тому ми несемо пряму відповідальність за те, щоб змінити ситуацію, забезпечивши скорочення масштабів забруднення та безпечне майбутнє нашої планети, — повідомляють у ФАО.

ФАО наводить основні причини, за якими проблему забруднення ґрунтів не можна недооцінювати:

1. Забруднення ґрунтів впливає на все навколо. Їжа, яку ми їмо, вода, яку ми п’ємо, повітря, яким ми дихаємо,  наше здоров’я і здоров’я всього живого на планеті залежить від здоров’я ґрунтів. Вміст поживних речовин в тканинах рослин безпосередньо пов’язано з їх утриманням у ґрунті і його здатністю обмінюватися поживними речовинами і водою з корінням рослин.

2. Забруднення ґрунту не видно. Сьогодні третина ґрунтів планети помірно або сильно деградовані внаслідок ерозії, втрати ґрунтового органічного вуглецю, засолення, ущільнення, закислення і хімічного забруднення. На формування одного сантиметра верхнього шару ґрунту йде близько тисячі років, а це означає, що за своє життя збільшити шар ґрунту нам не вдасться. Є тільки те, що ми бачимо зараз. Незважаючи на все це, масштаби забруднення ґрунтів продовжують рости. Нинішні темпи деградації ґрунтів ставлять під загрозу можливість майбутніх поколінь задовольнити свої нагальні потреби.

3. Забруднення ґрунтів позначається на їх здатності до фільтрування. До забруднюючих речовин ґрунт діє як фільтр і буфер. Але можливості ґрунтів, що дозволяють їм справлятися з тиском забруднювачів, не безмежні. Якщо захисний потенціал гунтерів буде вичерпано, забруднюючі речовини почнуть проникати (і вже проникають) в навколишнє середовище, зокрема, в харчовий ланцюг.

4. Забруднення ґрунту впливає на продовольчу безпеку, знижуючи врожайність і якість сільськогосподарських культур. Безпечна, поживна і якісна їжа може бути вирощена тільки на здорових ґрунтах.

5. Забруднення ґрунтів може бути результатом застосування неналежних методів ведення сільського господарства. Нераціональні методи ведення сільського господарства зменшують запаси органічної речовини ґрунтів, підриваючи їх здатність до розкладання органічних забруднювачів. Це збільшує ризик потрапляння забруднюючих речовин в навколишнє середовище. У багатьох країнах інтенсивне рослинництво виснажує ґрунти, що ставить під загрозу можливість підтримки виробництва на цих територіях в майбутньому. Тому стійкість методів сільськогосподарського виробництва стала необхідною умовою до уникнення деградації ґрунтів та забезпечення глобальної продовольчої безпеки нинішнього і майбутніх поколінь.

6. Забруднення ґрунтів може загрожувати нашому здоров’ю. Значна частина антибіотиків, які застосовуються в сільському господарстві та охороні здоров’я, після виведення з організму тих, хто їх отримує, потрапляє в навколишнє середовище. Ці антибіотики можуть проникати в ґрунт і поширюватися в навколишньому середовищі. В результаті виникають бактерії, стійкі до протимікробних препаратів, що знижує ефективність антибіотиків. Близько 700 тисяч смертей щорічно зумовлені саме такими бактеріями. Якщо ми не впораємося з цією проблемою, то до 2050 року ці бактерії будуть вбивати більше людей, ніж рак, а світу це обійдеться дорожче, ніж вартість всієї нинішньої глобальної економіки.

— Згідно з прогнозами, до 2050 року населення планети перевищить 9 мільярдів чоловік. Тому нинішня і майбутня продовольча безпека залежить від нашої здатності підвищити врожайність і якість продовольства, використовуючи ті ґрунти, які у нас є зараз. Забруднення ґрунтів негативно позначається на всіх нас і вважається однією з головних загроз для функціонування ґрунтів в усьому світі, — наголошують у ФАО.

Для того, щоб вирішити проблему забруднення ґрунтів, необхідно розуміти її причини. Захист і збереження ґрунтів починається з нас з вами. Вибір екологічно чистих продуктів харчування, правильна утилізація небезпечних матеріалів, таких як батарейки, виробництво компосту в домашніх умовах з метою зменшення кількості відходів, які потрапляють на звалища, більш відповідальне поводження з антибіотиками  ось лише кілька прикладів того, як можна сприяти вирішенню цієї проблеми. Якщо брати ширше, то необхідно заохочувати стійкі методи ведення сільського господарства в своїх громадах.

— Ми несемо відповідальність за стан ґрунтів, які дають нам їжу, воду і чисте повітря, і сьогодні ми повинні вжити заходів до того, щоб наші ґрунти були здоровими в інтересах сталого майбутнього і продовольчої безпеки. Вирішимо проблему забруднення ґрунтів!, — закликають у ФАО.

Урок №13 Особливості купання у забруднених водоймищах.Небезпечність купання та риболовлі у місцях зливу.

Запобіжні заходи при купанні в незнайомих відкритих водоймах:

- уникайте ставків із зарослими берегами, місць скупчення залишків добрив і органічних забруднювачів;

- перш ніж увійти до води, уважно оглядитеся: якщо вода «цвіте» - це вірна ознака наявності в ній органічних забруднювачів і мінеральних добрив(нітратів і фосфатів), якщо вода має неприємний запах сірководню - вона перенасичена органічними покидьками і біогенними речовинами;

- огляньте околиці водойми : якщо зблизька тваринницька ферма або відстійники міської очисної системи - вода перенасичена біогенними речовинами і може бути заряджена яйцями гельмінтів;

- не купайтеся у водоймах поблизу розташування зливу міських стічних вод і стоків промислових підприємств.

Не можна купатися і ловити рибу у відкритих водоймах із зарослими берегами і «квітучою водою», зрошувальних каналах, струмках, річках і озерах, розташованих поблизу промислових підприємств, тваринницьких ферм, сільськогосподарських угідь, міських звалищ, автомобільних доріг, місця зливу промислових і побутових каналізаційних вод.

Купання у водоймах, забруднених стічними водами промислових підприємств, побутовими і сільськогосподарськими стічними водами, може привести до інфекційних захворювань, т. до. їх збудники можуть проникнути в організм людини випадково через травну систему або немиті руки. Такі зараження можливі яйцями гельмінтів.

Купання в зрошувальних каналах, дренажних системах, у відкритих водоймах, забруднених залишками мінеральних добрив і пестицидами, а також продуктами їх розкладання, може привести до алергічних реакцій, шкірних захворювань, захворюванням внутрішніх органів(см вищий) в результаті проникнення отруйних речовин в організм людини через шкірні покриви.

Купання у водоймах із стоячою водою(ставки, озера), де мешкають водоплавні птахи, небезпечно із-за можливості зараження церкариозом - хворобою, що провокує важкі дерматити. Личинки паразитів, що живуть в кровоносній системі водоплавних птахів, потрапляють на людську шкіру, викликаючи почервоніння, висип, а через деякий час - температуру і сухий кашель.

Якщо ви все ж вирішили викупатися в незнайомій або забрудненій водоймі:

- ні в якому разі не розтирайтеся жорстким рушником. Необхідно якнайскоріше вимити шкіру чистою водою з милом;

- не вживайте їжу на пляжах після купання у відкритих водоймах;

- купайтеся тільки у відведених для цього місцях, дозволених санітарними службами.

Висновок. При купанні в незнайомих водоймах переконаєтеся в тому, що вони не забруднені побутовими, сільськогосподарськими, промисловими і іншими відходами(поруч немає звалищ, тваринницьких ферм, стоків промислових підприємств, водойми не «цвітуть», заросли очеретами, водоростями).

Умови безпечного знаходження на льоду. Засоби допомоги людині, що потрапила в ополонку.

Процес утворення нерухомого крижаного покриву на поверхні водойми називається льодоставом. Цей термін вживається також для характеристики періоду збереження нерухомим крижаного покриву на водоймі. Щоб утворився товстий шар льоду, необхідно, щоб морози протрималися декілька днів.

Для пішохода безпечним вважається лід, товщина якого більше 7 см(лід зеленуватого відтінку), для устаткування катка - не менше 10-12 см, для катка, розрахованого на масове катання, - 25. Масова пішохідна переправа через річку дозволяється при товщині льоду 15 см

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.