фізика 11 клас,вчитель Прокопчук В.В,

Дата: 7 квітня 2020 о 10:38

Урок №74 Шкала електромагнітних хвиль.Властивості електромагнітних хвиль різних діапазонів.Електромагнітні хвилі в природі та техніці.Рентгенівське випромінювання,його застосування в медицині та техніці.Роботи І.Полюя.Фотохімічна дія світла.
Урок №75 Розвязування задач.
Урок №76 Контрольна робота.
Урок №77 Навчальний проект із теми "Оптика".
Урок №78 Розвиток уявлень про атоми.Дослід Резерфорда.Планетарна модель атома,її якісне обгрунтування на основі постулатів Бора.Енергетичні рівні атома.Гіпотеза де Бройля.Корпускулярно-хвильовий дуалізм як загальна властивість матерії.
Урок №79 Випромінювання та поглинання світла атомами.Лінійчасті спектри.Принцип дії лазера.
Урок №80 Взаємодії між нуклонами в ядрі,стійкість атомних ядер.Енергія звязку атомного ядра.Дефект мас.
Урок №81 Природна та штучна радіоактивність,види радіоактивного випромінювання.Закон радіоактивного розпаду.

Подивитися презентацію  -   https://naurok.com.ua/urok-po-temi-shkala-elektromagnitnih-hvil-vlastivosti-elektromagnitnih-hvil-riznih-diapazoniv-elektromagnitni-hvili-v-prirodi-ta-tehnici-49984.html

Прочитати $35; виконати вправу35(3-6).

Урок №75 Розвязування задач.

Виконати завдання для самоперевірки,стор.209.Повторити $24-35.

Урок №76 Контрольна робота

1. Відбивання світла від дуже гладеньких поверхонь називається:

а) Дзеркальним відбиванням;         б) Розсіяним відбиванням;

в) Світлове відбивання;                 г) Поверхневе відбивання.

2. Здатність кришталика змінювати свою кривизну в разі зміни відстані до розглядуваного предмета називають:

а) Адаптацією;       б )Акомодацією;        в) Інерцією;    г) Оптимізацією.

3. Зображення предмета в плоскому дзеркалі:

а) дійсне, реальне; б) уявне, реальне; в) зменшене уявне; г) збільшене уявне.

4. Які із зображень відповідають випадку далекозорості та які окуляри потрібні для її корекції?

а) 1 і 4;

б) 1 і 2;

в) 2 і 3;

г) 3 і 4.

5. Зелене скло, через яке дивляться на Сонце…

а) відбиває всі промені, крім зеленого;     б) відбиває тільки зелені промені;

в) поглинає тільки зелені промені;            г) поглинає всі промені, крім зеленого.

6. Кут падіння променя на соняшникову олію 60°, а кут заломлення 36°. Знайти показник заломлення олії.

7. Людина стоїть на відстані 5 м від основи ліхтарного стовпа висотою 5,6 м. Довжина тіні від людини дорівнює 2 м. Який зріст у людини?

8. Знайдіть показник заломлення середовища, якщо світло в ньому поширюється зі швидкістю 240 000 000 м/с.

9. На поверхню деякої рідини із повітря падає промінь світла під кутом 30о до горизонту, заломившись утворює кут в 45о. Визначте кут відбивання і швидкість поширення світла в даній рідині.

10. Яка фокусна відстань збиральної лінзи з оптичною силою 5 дптр?

11. Фокусна відстань збиральної лінзи дорівнює 20 см. На якій відстані від лінзи слід розташувати предмет заввишки 2 см, щоб отримати дійсне зображення заввишки 4 см?

12. У дно ставка вбили вертикально палицю висотою 1 м. Визначте довжину тіні від палиці на дні ставка, якщо кут падіння сонячних променів 60°, а палиця повністю занурена під воду.

Урок №77 Навчальний проект із теми "Оптика".

Створити навчальний проект.

Подивитися урок  -   https://naurok.com.ua/urok-po-temi-rozvitok-uyavlen-pro-atomi-doslid-rezerforda-planetarna-model-atoma-yakisne-ob-runtuvannya-na-osnovi-postulativ-bora-48970.html

Прочитати  $36; виконати вправу36(3-6).

Урок №79Випромінювання та поглинання світла атомами.Лінійчасті спектри.Принцип дії лазера.

Подивитися урок  Прочитати  $37-38; виконати вправу37(5);38(3,4).

Подивитися урок -      https://naurok.com.ua/urok-vzaemodiya-mizh-nuklonami-v-yadri-stiykist-atomnih-yader-energiya-zv-yazku-atomnogo-yadra-defekt-mas-162612.html

Прочитати  $39; виконати вправу39(3-6).

Подивитися відео -  https://www.youtube.com/watch?v=xl5qUHtiy0g

Прочитати  $40; виконати вправу40(3-6).

Бажаю успіхів!!!