Дистанційне заняття. Сходинки до інформатики (індивідуальне навчання) 3 кл Вчитель Куцик О.Ю.

Дата: 16 квітня 2020 о 18:29
Автор: Куцик О. Ю.

Урок 14 Тема: Створення та редагування текстових об'єктів.

Вивчення нового матеріалу

ТЕКСТОВІ ОБ"ЄКТИ

Текстові об’єкти складаються з тексту, рамки та поля.

Ви вже знаєте, що робоча область слайда, залежно від обраного макета, може містити текстові рамки заголовків, підзаголовківі маркірованих списків. У цих рамках знаходиться стандартний текст або підказка, наприклад, Заголовок слайда.

Для дотримання єдиного стилю оформлення презентації текст слід вводити саме в ці спеціальні рамки.

Звертаємо увагу: якщо текст не вміщується в рамці, то розмір шрифту й міжрядковий інтервал автоматично зменшуються.

Під час створення слайда може виникнути необхідність у розташуванні на ньому додаткових текстових об’єктів, не передбачених макетом, наприклад, приміток, обґрунтувань, пропозицій, зауважень тощо.

Для додавання таких текстових об’єктів слід:

1.   Вибрати команду Напис меню Вставка.

2.   Перейти на потрібний слайд і вибрати місце розташування текстового об’єкта.

3.   Установити вказівник у вибране місце слайда, натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, перемістити вказівник у потрібному напрямку.

Форматування текстових об’єктів здійснюється за наступним алгоритмом:

1.   Виділити об’єкт (рамку або фрагмент тексту).

2.   Вибрати потрібні кнопки панелей інструментів Форматування або Малювання та відформатувати текстовий об’єкт.

Звертаємо увагу: видалення, копіювання і переміщення текстових об’єктів на слайді здійснюється аналогічно тому, як це відбувалося в текстовому редакторі MS WORD.

Графічні об’єкти

Існує кілька способів створення на слайді графічних об’єктів:

·        вставка готової картинки з колекції MS OFFICE;

·        вставка готового зображення з файлу;

·        створення фігур із використанням набору Автофігури.

Деякі макети слайда містять спеціальні рамки для вставки графічних об’єктів.

Щоб додати графічні об’єкти, необхідно скористатися наступними алгоритмами:

Дія

Алгоритм

Додати картинку

·       Вибрати кнопку  Додати картинку  спеціальної рамки.

·       У вікні Виберіть малюнок, що відкрилося, знайти потрібну картинку та вибрати кнопку ОК.

Додати зображення

·       Вибрати кнопку Додати зображення спеціальної рамки.

·       У вікні, що відкрилося, відкрити вміст папки, в якій збережено зображення, вибрати його та вибрати кнопку Вставити.

Звертаємо увагу: розміри зображення автоматично налаштовуються  відповідно до макета.

Якщо макетом слайда не передбачено розміщення графічних об’єктів, додати їх можна за допомогою команд меню Вставка.

Для знаходження потрібної картинки  слід:

1.   Увести в поле Шукати ключове слово для пошуку.

2.   Вибрати у списку Переглядати потрібні колекції. Для цього встановити позначки прапорців біля відповідних елементів списку.

3.   Вибрати у списку Шукати об’єкти тип об’єкта: картинки, фотографії, анімаційні файли, аудіозаписи та інше. Для цього встановити позначки прапорців біля відповідних елементів списку.

4.   Вибрати кнопку Почати.

Ще одним способом створення графічних об’єктів на слайді є використання набору Автофігури. Здійснюється це аналогічно до створення графічних об’єктів у текстовому редакторі MS WORD.

Форматування графічних об’єктів

Для форматування графічних об’єктів використовуються команди меню Формат і кнопки панелей інструментів Малювання та Настройка зображень.Для зміни значень властивостей графічного об’єкта слід виділити цей об’єкт і на панелі інструментів Настройка зображення вибрати потрібні кнопки.Так, для зміни кольорів ліній та заливки окремих елементів зображення слід вибрати кнопку Перефарбування малюнка  та вибрати потрібні кольори.

Для зміни розмірів зображень слід:

1.   Виділити об’єкт.

2.   Помістити вказівник на маркер (вказівник набуде вигляду двонаправленої стрілки).

3.   Перемістити маркер.

При переміщенні маркера потрібно враховувати, що:

·        для збереження положення центру зображення маркер потрібно переміщувати при натиснутій клавіші Ctrl;

·        для збереження пропорцій малюнка маркер потрібно переміщувати при натиснутій клавіші Shift;

·        для збереження положення центру та пропорції маркер потрібно переміщувати при натиснутих одночасно клавішах Ctrl та Shift.

Інший спосіб зміни розміру малюнка – це обтинання зображення. Для того, щоб обрізати зайві частини зображення, потрібно:

1. Вибрати графічний об’єкт.

2. Вибрати кнопку Обтинати  панелі інструментів Настройка зображення

Після цього по периметру зображення з’являться маркери обтинання.

3.   Виділити частину малюнка, яку потрібно залишити. Для цього слід:

·        підвести вказівник до будь-якого маркера обтинання;

·        перемістити маркер у потрібному напрямку.

Звертаємо увагу: що видалення, копіювання і переміщення графічних об’єктів здійснюється так само, як і у MS WORD.