Дистанційне навчання. Алгебра і початки аналізу 10 клас. Вчитель Дякова І.В.

Дата: 9 травня 2020 о 22:13
Автор: Дякова І. В.

Повторення
Урок №43
Тема: Рівняння та нерівності

Повторюємо вивчений матеріал

Нерiвнiсть з однiєю змiнною1. Поняття нерiвностi зi змiнною. Якщо два вирази зi змiнними з’єднати одним зi знакiв: > (бiльше), < (менше), ≥ (бiльше або дорiвнює), ≤ (менше або дорiвнює), то дістанемо нерiвнiсть зi змiнною. Приклади: 3x−2 > x+1, x2−4x ≤ 3, 3x+5y > 7. Якщо з’єднати три вирази зi змiнними знаками >, <, ≤, ≥, то дістанемо подвiйну нерiвнiсть. Приклад: 1 ≤ х < 4.

2. Розв’язком нерiвностi називається значення змiнної, що перетворює цю нерiвнiсть на правильну числову нерiвнiсть. Приклади1) Число 5 є розв’язком нерiвностi 3x−2 > x+1, оскiльки при x = 5 ця нерiвнiсть перетворюється на правильну числову нерiвнiсть 3⋅5−2 > 5+1, тобто 13 > 6.2) Число 0 не є розв’язком нерiвностi 3x−2 > x+1, оскiльки при x = 0 ця нерiвнiсть перетворюється на числову нерiвнiсть 3⋅0−2 > 0+1, тобто −2 > 0, яка є неправильною. Розв’язати нерiвнiсть означає знайти всi її розв’язки або довести, що їх немає.

Розв’язування письмових вправ:№ 117. Запишіть три будь-яких розв‘язки нерівності х ≤ -2-4;-3;-2.№ 119. Які із чисел є розв’язками нерівності 1) 2; 2) 0; 3) -4; 4) 1; 5) 3; 6) -3 ? 2) 0.№ 121. Запишіть два будь-яких розв’язки нерівності 5; 10.

№ 124. Знайдіть усі цілі розв’язки нерівності -1; -2.№ 126. (1; 5; 9.) Розв’яжіть нерівність : Х є (-∞; +∞),крім нуля. Х є (-∞; +∞),крім одиниці.

Тестова робота1. Скільки коренів має рівняння х2-6х+9 =0;Д=0 а)2; б) 3; в)1 ; г) коренів не має.2. Сума коренів квадратного рівняння: х2 - 7х= -6; а)7; б) -7; в) -6 ; г) 63. Добуток коренів квадратного рівняння: х2 – 7х+6=0; а)7; б) -7; в) -6 ; г) 64. Коренями рівняння х2-15х+56=0 є числа: а)7 і -8 ; б) -7 і 8; в) 7і 8 ; г) -7 і -8

Означення дробового раціонального рівняння Рівняння, у якому ліва або права частина є раціональним дробовим виразом, називають раціональним дробовим рівнянням. Приклади: