Дистанційне навчання. Трудове навчання 5-6 класи(дівчата). Вчитель Манзик Ю.В.

Дата: 29 травня 2020 о 01:06
Автор: Манзик Ю. В.

Урок № 64. Тема. Особливості прибирання житла. Мийні засоби та інструменти для прибирання житла.
Урок № 65. Тема. Типи волосся. Зовнішній вигляд волосся та стан здоров'я людини. Особливості догляду за волоссям.

З давніх-давен людина прагнула до краси, затишку у своїй оселі. Навіть прадавні люди відтворювали своє захоплення  природою в наскальних малюнках. Далеко людина пішла у своєму розвитку: її будинки стали цегляними та бетонними, з’явилися меблі та сучасне обладнання. Але прагнення мати чистий та охайний дім, правильно за ним доглядати повинні всі.

Приємно, коли в кімнаті чисто і затишно. Але для того, щоб тримати житло в чистоті, потрібно чимало праці та часу. Важливо, що поради, наведені нижче, допоможуть вам раціонально використати свій час, краще організувати прибирання в квартирі.

Гігієна -- практика підтримки чистоти з метою забезпечення доброго здоров’я. Слово походить від імені Гігіеї, грецької богині здоров’я, чистоти і санітарії.

1.Прибирання житла. Послідовність дій під час прибирання житла.

Вчитель. Підтримання чистоти в приміщенні вимагає щоденної клопіткої праці всіх без винятку членів сім’ї. Сучасна промисловість значно полегшує домашню роботу, випускаючи для її виконання необхідну продукцію, а саме: інвентар для прибирання (відра, щітки, швабри, йоржики, мітли); розхідні матеріали (серветки для прибирання, губки, ганчірочки, рукавиці для захисту рук); побутову хімію.

Мийні засоби для прибирання житла

Сучасна техніка, аксесуари для прибирання та побутова хімія (мийні засоби) допоможуть швидко виконати догляд за житлом, приклавши мінімум зусиль.

Мийні засоби — це речовини, за допомогою яких можна зробити речі та оселю чистими

Мийні засоби виробляють з’єднанням різних хімічних речовин у складному виробничому процесі. Нафтопродукти, жири, смоли та інші компоненти входять до складу цих речовин. їх випускають на хімічних заводах зі спеціальним обладнанням. Ті складові мийних речовин, які надають виробам очищувального ефекту, називають поверхнево-активними речовинами . Вони можуть бути виготовлені з різноманітної сировини, наприклад нафтопродуктів, тваринних і рослинних жирів.

За призначенням мийні засоби поділяють на такі групи:

• для підлоги — допомагають видаляти пил та плями і попереджають забруднення поверхні підлоги;

• для меблів — видаляють пил та плями, покривають меблі захисним покриттям;

• для ванної та санвузла — видаляють мікроби, гриби та вапно, слугують для вибілювання та захисту сантехніки;

• від накипу — видаляють вапно та накип з нагрівальних елементів та блискучих поверхонь сантехніки;

• для скла — запобігають псуванню поверхні скла й очищують його від плям та пилу;

• для знежирення поверхонь — видаляють жир з поверхонь меблів та кухонного обладнання.

За способом, нанесення мийні засоби поділяють на аерозольні та рідкі.

Інструменти для прибирання житла

Волосся класифікують за ступенем жирності: розрізняють сухі, нормальні, жирні і змішані типи волосся. Крім того волосся ділять на м’які і жорсткі, тонкі і товсті, прямі і кучеряві, світлі і темні, здорові і виснажені. Найважливішою для правильного догляду є класифікація за жирності.

Жирне волосся. Якщо сальні залози шкіри голови надто активні, то волосся дуже швидко просочується жиром і виглядає неохайно. Для жирного волосся характерні тьмяний блиск, швидке злипання і відчуття жирності на дотик.

Нормальне волосся. Якщо протягом декількох днів після миття голови ваше волосся виглядає чистим, блищить на сонці, не електризується і добре розчісується, значить, у вас нормальний тип волосся.

Сухе волосся виглядає тьмяним, швидко плутається, січеться, погано розчісується.

Надмірна сухість волосся виникає через занадто «слабку» роботу сальних залоз або через неправильний догляд за волоссям.

Волосся змішаного типу. Змішаний тип волосся буває зазвичай при довгому волоссі. В цьому випадку жирові залози не можуть «забезпечити змазування» по всій довжині волоса. При цьому типі волосся біля коріння жирніє, а кінці пересушується, плутається і січеться.

Догляд за волоссям

Миття – головна процедура по догляду за волоссям, і всі ми обов’язково застосовуємо її. Частота миття волосся – дуже індивідуальна характеристика, що залежить від типу жирності волосся. Використовуйте для миття волосся шампуні, рекомендовані для вашого типу волосся.

Для жирного волосся протипоказане миття гарячою водою і сушка гарячим повітрям.

Сухе волосся корисно «підгодовувати» поживними масками. Крім того володарі сухого волосся повинні періодично робити масаж шкіри голови. Це буде стимулювати кровообіг шкіри голови, і нормалізувати роботу сальних залоз.

Найважче поводитися з волоссям змішаного типу. Володарям такого волосся потрібно використовувати засоби для жирних коренів, і при цьому не забувати про косметичні засоби для сухих кінчиків волосся.