Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 5-11 класів з фізичної культури

Дата: 28 грудня 2021 о 07:41
Автор: Кобець Р. В.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ
ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Нормативні документи:

• Наказ МОН України від 21.08.2013р. № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти».
  • Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів з предмета «Фізи­чна культура».

Об’єктами оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках фізичної куль­тури можуть бути:

1. Виконання навчального нормативу (з урахуванням динаміки особистого ре­зультату).
  2. Техніка виконання учнями фізичних вправ.
  3. Засвоєння теоретико-методичних знань.
  4. Виконання навчальних завдань під час проведення уроку.

Для оцінювання розвитку фізичних якостей використовуються орієнтовані но­рмативи, передбачені освітньою програмою, та нормативи, запропоновані програ­мами кожного варіативного модуля по роках вивчення. Порядок складання норма­тивів визначає вчитель відповідно до календарно-тематичного планування.

У період з 01.09. до 01.10 кожного навчального року з метою адаптації учнів до навантажень на уроках фізичної культури прийом навчальних нормативів не здійс­нюють, а заняття мають рекріаційно-оздоровчий характер з помірними навантажен­нями.

Оцінювання техніки виконання фізичних вправ, рівня засвоєння теоретико-ме- тодичних знань, виконання навчальних завдань під час уроку може здійснюватися як комплексно, так і роздільно.

Учні 1-4 класів оцінюються вербально.

Учні 5-х класів оцінюються відповідно до рішення педради (перше півріччя).

Учні 5-11 класів оцінюються згідно наказів МОН.

Оцінюються групи:

Основна - поточні оцінки та оцінки за виконання орієнтовних навчальних нор­мативів.

Підготовча - поточні оцінки та оцінки за нормативи, які можна скласти за інди­відуальними особливостями учнів та з урахуванням його особистісних досягнень тощо. Допустиме навантаження для учнів встановлює вчитель.

Спеціальна - присутність на 50% та більше уроках. Виконання фізичних вправ без урахування часу та кількості разів. Навантаження встановлює вчитель.

Оцінки виставляються до класних журналів з жовтня та відповідно до дати на­казу по гімназії про розподіл учнів на медичні групи.

Учні, які не пройшли пробу Руф’є та тимчасово звільнені, оцінюються та отри­мують навантаження по спеціальній групі.

Учень, віднесений до підготовчої групи, в день складання орієнтовного навча­льного нормативу оцінку не отримує (вільна клітинка).

Основна група оцінюється оцінкою (цифра) поточною: за виконання навчаль­ного нормативу, техніку виконання фізичних вправ, усну або письмову роботу (са­мостійна, контрольна, тематична контрольна, тестування та інше).

Тематична, семестрова, річна оцінка записується цифрою.

Підготовча група оцінюється оцінкою (цифра) поточною: за виконання навча­льного нормативу за індивідуальними особливостями, що не протидіє його здо­ров’ю, техніку виконання фізичних вправ, усну або письмову роботу (самостійна, контрольна, тематична контрольна, тестування та інше).

Тематична, семестрова, річна оцінка записується цифрою.

Спеціальна група - оцінки за виконання завдань не виставляються, оцінюють виконання фізичних вправ за індивідуальними особливостями, що не протидіє його здоров’ю, усну або письмову роботу (самостійна, контрольна, тематична контро­льна, тестування, техніку виконання фізичних вправ, теоретико-методичних знань), виконання завдань під час уроку.

Тематична, семестрова, річна оцінка записується словом «зараховано» або «незараховано» («зарах.», «незарах.»).

В графі «Домашнє завдання» записується завдання з приміткою «індивідуа­льно» та через певний проміжок часу необхідно здійснити контроль виконання до­машнього завдання (вибірково), допускається виставлення оцінки. До класних жур­налів, за наказом по гімназії, за рішенням педради, заповнення графи «Домашнє за­вдання» необов’язкове.

Рівні

навчальних

досягнень

Бали