Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 73 людини

Звіт про роботу методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу за І семестр 2022\2023 навчального року

Дата: 1 січня 2023 о 13:36, Оновлено 1 січня 2023 о 17:36
Автор: Коцар Л. Ф.
187 переглядів

З презентаційними матеріалами можна ознайомитися за покликанням:
https://docs.google.com/presentation/d/1OhVK3KUePuz1CR754eOfxwWpNdIux4hPf-7-vtFxkrM/edit#slide=id.p1

Звіт

голови методичного об’єднання   Лариси КОЦАР

про роботу методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу

за І семестр 2022\2023 навчального року

Діяльність методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу у  І семестрі 2022\ 2023 навчального року була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, на виконання державних програм викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу. Уся робота методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу була підпорядкована головній меті – допомогти вчителеві найбільш ефективно використати свої знання у впровадженні в життя мовної політики.

Учителі  методичного об’єднання займаються постійним самовдосконаленням і саморозвитком, поглиблюючи як свої власне предметні знання, так вдосконалюючи навички методичної роботи. А здобуті знання застосовують при проведенні  уроків у онлайн форматі

Звісно, навчання в умовах воєнного стану   внесло свої корективи і не всі заплановані в школі заходи  та предметні тижні були проведені. Та вчителі  гідно прийняли цей виклик. Вони швидко зорієнтувалися в ситуації і змогли організувати дистанційне навчання для школярів. Педагоги створили нові (Ірина САВСЮК) чи відновили роботу в уже існуючих(Світлана ПОДЕРНЯ) блогах. Вони тримали зв’язок з учнями і батьками через Вайбер, створили класи на платформі «Нові знання» , у яких розміщували завдання для учнів та навчальні матеріали, які допомагали  їм опановувати матеріал на відстані, проводили заняття meet.google, створювали тести у google формі . Аби забезпечити успіхи у навчанні, вчителі пропонували учням готові й створювали власні інтерактивні вправи, вели спілкування в соціальних мережах . Така небайдужість і творчий підхід вчителів гуманітарного циклу допоміг школярам успішно подолати цей складний період, а декому навіть покращити свої академічні здобутки.

У І семестрі було проведено 2 засідання МО.

І засідання  містило такий перелік питань :

1.    Про призначення голови МО.          

2.    Про підсумки роботи МО у 2021 -2022 н. р. Про завдання і план роботи МО вчителів української мови та літератури на 2022-2023 н.р.

3.       Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо вивчення в закладах загальної середньої освіти навчальних предметів суспільно-гуманітарного циклу та організації освітнього процесу у 2022-2023 н. р. Ознайомлення з Листом МОН від 22.07.2020 № 1/9-394 “Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2022-2023 навчальному році.” Про погодження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів  

4.    Особливості організації та планування освітнього процесу у 5  класі НУШ:

1.Оцінювання. Опрацювання Наказу МОН № 289 від 01.04.2022 р. Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти

2. Про схвалення навчальних програм для учнів 5 класу НУШ :«Українська мова»,  «Українська література» , « Зарубіжна література»,  «Англійська мова «

  5.    Інноваційні стратегії навчання школярів – запорука успішної реалізації їх у житті. Продукування власних оригінальних інноваційних ідей .Про використання сайтів РОІППО, ЕДЕРА, «ВСЕОСВІТА», «НА УРОК», «ПРОМЕТЕУС» як один із шляхів самоосвіти педагога.

Ухвалили : опрацювали вимоги щодо тематичного, семестрового і річного оцінювання навчальних досягнень учнів та ведення записів у журналах у 2022-2023н.р.; навчальні програми на 2022-2023 н.р (6,7,11 клас) , розробили  і  делегували на затвердження на засіданні педагогічної ради навчальну програму на основі модельної програми «Українська мова. 5-6 класи», «Українська література», «Зарубіжна література », «Англійська мова» для закладів загальної середньої освіти;ознайомилися з критеріями оцінювання у 5 класі НУШ;укласти інфокейс «Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2022-2023 навчальному році” , «Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів   6-11 класів та у 5 класі НУШ.

ІІ засідання  відбулося 31 жовтня 2022 р.

ТЕМА. Академічна доброчесність : проблеми  реалізації та відповідальність . Наявність системи оцінювання результатів навчання здобувачів освіти , як фактор забезпечення  справедливого  та доброчесного оцінювання

УХВАЛИЛИ :

     Вчителям- предметникам розробити   завдання для кожної категорії учасників олімпіади і конкурсів за віком і напрямком навчання та забезпечити їх конфіденційність до моменту оприлюднення, створити безпечні умови для виконання конкурсних завдань, забезпечити приміщення і матеріально-технічну базу для проведення І етапу  учнівських олімпіад з базових дисциплін , XIIІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, конкурсу імені П.Яцика , відповідно до чинних нормативно – правових актів і рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та Головного державного санітарного лікаря України, Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-IX, Указу Президента України від 12 серпня 2022 року №573/2022 “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України від 15 серпня 2022 року №2500-IX.5.

У навчально – виховній діяльності закладу дотримуватися академічної доброчесності , адже це шлях до отримання  якісної освіти,створювати  умови для набуття знань та розвитку власних здібностей школярів , бо в умовах глобалізації світового процесу, щоб  навчатися за кордоном, потрібно дотримуватись принципів академічної доброчесності.

За потреби , користуватися  Дошкою Padlet  «Поради та інструменти для формування доброчесної шкільної спільноти» https://padlet.com/larisakocar47/2nrk5kkz5xh1bfyz

У ІІ семестрі плануємо опанувати  сучасні освітні інструменти для роботи і самоосвіти  вчителя, з використанням ІКТ , які зекономлять  час педагогів  та допоможуть ефективніше навчати .

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.