Звіт роботи МО вчителів початкових класів

Дата: 3 січня 2023 о 12:59

Сучасна школа в умовах модернізації освіти потребує «нового» типу вчителя, який творчо думає, володіє сучасними методами і технологіями освіти, прийомами психолого-педагогічної діагностики, способами самостійного конструювання педагогічного процесу в умовах конкретної практичної діяльності, умінням прогнозувати свій кінцевий результат. Педагогічний колектив МО вчителів початкових класів – це група однодумців, кожен з яких зберігає кращі педагогічні традиції і, в той же час, реалізує інноваційні напрями своєї діяльності, прагнучи до творчості, пошуку нових підходів до навчання та виховання молодших школярів.

Звіт роботи МО вчителів початкових класів за І семестр 2022-2023 н.р.

Методичне об'єднання вчителів початкових класів Працює над проблемою «Впровадження сучасних педагогічних тенденцій в освітній процес з метою формування ключових компетентностей учнів».

Основними завданнями методичної роботи є:

1. Удосконалення технологій проведення сучасного уроку, організації навчальної діяльності учнів, з метою забезпечення найбільш високих результатів у реалізації і в досягненні нових освітніх цілей.

2. Створення умов для розвитку навчально-дослідницької діяльності здобувачів освіти, підвищення рівня мотивації їх до навчання.

3. Активізація роботи педагогів, щодо поширення власного педагогічного досвіду.

Форми, методи, прийоми роботи, науковий підхід в організації ШМО були:

1) проведення засідань;

2) здійснення внутрішньошкільних моніторингів викладання предметів;

3) підготовка і проведення предметних тижнів;

4) робота вчителів над темами самоосвіти;

5) організація та проведення відкритих уроків.

Протягом І семестру вчителі ШМО початкових класів вели цілеспрямовану роботу з реалізації завдань з удосконалення фахової майстерності та готовності до запровадження в освітній процес стандартів нового покоління:

1. Впровадження сучасних технологій, спрямованих на розвиток ключових компетенцій молодших школярів.

2. В організації освітнього процесу орієнтація на особистісно-орієнтований та діяльнісний підхід  з пріоритетом на збереження здоров'я учнів.

3. Продовжили роботу з реалізації наступності між початковою школою та дошкільним навчальним закладом, забезпечення наступності при переході дитини з початкової в середню ланку школи.

4. Продовжили систематизувати банк педагогічних ідей, поповнювали його матеріалами щодо впровадження в освітній процес здоров'язберігаючих та інформаційних технологій, технологій партнерства,які дозволяють реалізовувати особистісно – діяльнісний підхід до кожного учня.

5. Продовжили вивчати, узагальнювати та поширювати досвід роботи колег з реалізації власних методичних проблем.

Методична робота здійснювалася переважно в нетрадиційній формі, зокрема у формі методичних лекторіїв, круглих столів, педагогічних гостин,панорама методичних ідей, семінарів-практикумів тощо.

Згідно з планом роботи МО початкових класів у І семестрі відбулося 2 засідання.

На 1 засіданні 30 серпні 2022 року було, опрацьовано нормативно-правові документи, інструктивно - методичні матеріали:

а) особливості організації навчально- виховного процесу в початкових  класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2022/2023 н.р.;

б)особливості організації освітнього процесу в з кл.;

в) ключові тези орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів (лист МОН України від 19.08. 2022р. №9530-22 “Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році”.) А також Наказ МОН №813 від 13.07.2021р.

г) аналіз  оновлених програм, підручників для початкової школи на  2022/2023н.р.

д) методичні рекомендації щодо проведення першого уроку у 2022р.

У грудні місяці був проведене 2 засідання з теми: «Шляхи підвищення ефективності компетентнісного підходу до навчання. Вдосконалення навичок ІКТ під час дистанційного і змішаного навчання»

На засіданні , у формі цифрового калейдоскопу, було опрацьовано «Онлайн-інструменти у викладанні у початкових класах для Нової української школи», на методичному лекторії опрацювали тему «Як ефективно працювати з учнями дистанційно»; під час практичного заняття колеги обмінялися досвідом роботи з теми «Генерація QR кодів», « Інструменти для зворотнього зв’язку під час дистанційного навчання».Корчагіна І. П. познайомила колег із практичними інструментами «Створення професійних блогів чи сайтів» .А також за круглим столом обговорили проведення тижня початкових класів.