Дистанційне навчання. Алгебра 7 клас. Вчитель Козлюк Є.Є.

Дата: 8 квітня 2020 о 17:02, Оновлено 8 квітня 2020 о 18:25
Автор: Дякова І. В.

Урок №53 І №54
Тема:Лінійне рівняння з двома змінними та його графік
Мета: формувати свідоме розуміння означення лінійного рівняння з двома змінними та вигляду графіка лінійного рівняння з двома змінними (зокрема, його особливих видів); виробляти вміння: відрізняти лінійне рівняння з двома змінними з-поміж інших рівнянь; будувати графіки лінійних рівнянь із двома змінними; подальше вдосконалювати вміння виконувати рівносильні перетворення рівнянь із двома змінними.

Пояснення матеріалу

Графік лінійного рівняння з двома змінними

ax+by=c –рівняння першого степеня з двома змінними, де a≠0, b≠0, c≠0 зводиться до рівняння. Графік кожного рівняння першого степеня з двома змінними – пряма. І кожна пряма координатної площини – графік деякого лінійного рівняння з двома змінними.

Алгоритм побудови графіка лінійного рівняння з двома змінними:1. Виразити змінну у через змінну х.2. Підібрати два значення змінної х.3. Обчислити відповідні значення змінної у.4. Позначити на координатній площині відповідні їм точки.5. Провести пряму через дві точки.

Графік рівняння

1. Якщо a=0, b≠0, c≠0 , то рівняння ax+by=c має вигляд: by=c, звідки. Графіком даного рівняння є пряма паралельна осі х

2. Якщо b=0, a≠0, c≠0 , то рівняння ax+by=c має вигляд: ax=c, звідки. Графіком даного рівняння є пряма паралельна осі y

3. Якщо с=0, a≠0, b≠0 , то рівняння ax+by=c має вигляд: ax+by=0, звідки. Графіком даного рівняння є пряма, що проходить через початок координат

4. Якщо a=0, b=0, c=0 , то рівняння ax+by=c має вигляд: 0x+0y=0 Рівняння задовольняє будь-яка пара чисел. Графіком є вся координатна площина

5. Якщо a=0, b=0, c≠0 , то рівняння ax+by=c має вигляд: 0x+0y=с. Рівняння не має жодного розв'язку

а також у підручнику параграф 25 ст 181

Виконати №953; №957; №961; №970; №976; №981; №989 ( підручник ст. 184-187)

ПІДВЕДЕМО ПІДСУМОК!Розв'язуючи задачу: «На 22 грн. купили кілька книжок по 5 грн. і кілька географічних карт по 3 грн. Скільки купили книжок і карт?», Петрик позначив кількість карт через х, а кількість книжок через у. Які з наведених тверджень правильні, а які — неправильні?Для розв'язування задачі слід скласти рівняння: а) 5х+3у = 22;	б) 3х+5у =22. Розв'язком рівняння 3х+5у =22 є пара: а) (-2; 4);	б) (9; -1). Рівняння 3х+5у =22має:а)	безліч розв'язків;б)	безліч натуральних розв'язків. Натуральним розв'язком рівняння 3х+5у =22є пара чисел: а) (2; 4);	б) (4; 2).

«Третій зайвий» 1. Лінійним рівнянням з двома змінними є:1) 2) 3) 2. Яка точка належить графіку рівняння :1) А(2; 1);2) В(-2; 1);3) С(2,5; 2)3. Графіком якого рівняння є пряма паралельна осі х: 1) 2) 3)