Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 73 людини

Дистанційне заняття. Соціально побутове орієнтування (індивідуальне навчання) 8 кл Вчитель Куцик О.Ю.

Дата: 23 квітня 2020 о 12:48
Автор: Куцик О. Ю.
176 переглядів

Урок 28 Тема: догляд за житлом. Прибирання кухні.

 30. ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ ПІД ЧАС ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Опорні поняття: гігієна житла, прибирання житла, порядок в оселі, послідовність прибирання, сухе та вологе прибирання, догляд за одягом, догляд за книжками, догляд за хатніми рослинами, догляд за побутовою технікою.

Мабуть, кожен із нас хотів би, аби його домівка була затишною інистою. Яких саме загальних правил слід дотримуватися під час прибирання житлових приміщень?

Передусім – прибирати своє помешкання треба регулярно:

щодня, щотижня, а кілька разів на рік – проводити генеральне (загальне) прибирання. Звісно, кожний із згаданих видів прибирання різниться за часом і за видами робіт (мал. 221).

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ ПІД ЧАС ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 221. Житло треба три мати в чистоті, а речі – у порядку

Із чого розпочати прибирання в житловому приміщенні?

Перша порада, якої бажано дотримуватися: починати прибирання слід із чіткого планування своїх дій – це допоможе вам зекономити час.

Не поспішайте, починайте з найбільш віддалених від виходу з помешкання кімнат. Корисно буде спланувати свої дії таким чином, щоб спочатку виконати важкі

завдання, а завершити прибирання простішими. Основне правило прибирання за планом – виконати повністю одне завдання, перш ніж переходити до наступного.

Розпочати роботу можна з постановки таких завдань: усунути бруд, доглянути речі (провітрити, почистити тощо) й порозкладати все на місця, щоб були напохваті, не губилися.

Щодня вранці або ввечері прибираємо своє житло: замітаємо, пилососимо, витираємо пил, за потребою поливаємо квіти. Коли є час, витрушуємо або чистимо пилососом килимки.

Для того щоб у приміщенні було менше всілякого пилу, який швидко прилипає до вологих поверхонь, треба спочатку проводити сухе прибирання, а потім – вологе (миття вікон, полірування меблів, миття підлоги).

У кожному домі існує свій порядок: що і як робити, коли й у якій послідовності прибирати. Важко дати поради на всі випадки. У складних питаннях треба радитися з дорослими. Однак іноді доводиться братися самотужки за генеральне прибирання. Воно проводиться рідше, ніж періодичне, і полягає в більш ретельному чищенні всіх поверхонь та предметів інтер’єру, включаючи важкодоступні місця. З чого треба починати?

Перш ніж розпочати генеральне прибирання, слід відповідно вдягнутися: легкі брюки, сорочка з короткими рукавами й обов’язково чимось покрити голову, щоб не бруднилося волосся.

Проводячи прибирання оселі, необхідно, щоб усі засоби для чищення і мийні засоби, пилосос, відро та інші речі були у вас під рукою.

Якщо прибираете кімнату, краще повиносити в коридор або на балкон усі дрібні речі, аби не заважали: стільці, кімнатні квіти.

Щоб не довелося виконувати всю роботу за один день, можна напередодні розібрати вміст письмового столу, навести лад у шафах для одягу. Речі розсортуйте. Відкладіть окремо те, що треба віддати в хімчистку, окремо – що полагодити. Відкладіть те, що вже давно не носите. Долю цих речей вирішать дорослі.

Складати й вішати одяг треба відповідно до сезону: з краю покладіть легкий одяг, а за ним теплий, або навпаки, залежно від сезону. Хутряні й вовняні речі бажано складати в поліетиленові мішки, щільно закриті. Вироби з натурального хутра не можна м’яти, найкраще, щоб вони лежали в просторій валізі. Не забудьте покласти на полиці шафи засоби від молі – хімічні або рослинні (горіхове листя, цвіт бузини, лаванду). Інколи для цього використовують запашне туалетне мило, періодично замінюючи його свіжим.

Тепер черга за книжковою шафою. Не пошкодуйте часу, розставте книжки за темами, заведіть блокнот – каталог, який значно полегшить користування домашньою бібліотекою. А заразом повитирайте полиці, почистіть книжки пилососом. Позичені книжки ставте окремо, для них доцільно виділити певне місце.

Прибирання житла проводять від верхніх частин до нижніх (мал. 222). Що це означає? Якщо ви наводите лад у будинку, який має кілька поверхів, – починайте прибирання з верхнього поверху, поступово спускаючись до нижніх, і так до самого підвалу.

Якщо ви прибираєте одну кімнату, на першому етапі треба видалити пил зі стелі, освітлювальних приладів, потім переходьте до вікон і стін. На наступному етапі почніть чищення меблів і закінчуйте плінтусами і підлогою. Миття вікон слід також починати згори вниз.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ ПІД ЧАС ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 222. Починають прибирання вгорі, закінчують – унизу

Обережно, щоб не розтрушувати пилюку, зніміть штори й гардини, їх треба витрусити надворі, а потім підготувати для прання. Килим, доріжку, покривало з тахти також треба витрусити, вибити або віднести до хімчистки. Подушки з дивана й крісел теж бажано провітрити й почистити надворі.

Генеральне прибирання – це нагода “зазирнути в усі куртки”: витерти пил на шафі й під шафою, на книжкових полицях. Треба протерти й задні стінки меблів, і ніжки. Накопичується пил і в щілинах за плінтусами, тому під час прибирання треба старанно їх пропилососити.

На щітку для замітання підлоги або віник, намотайте суху марлю або полотнинку й зметіть пил і павутину зі стін і стелі. Робіть це легкими рухами, щоб не утворилися смуги. Час від часу полотнинку треба знімати й витрушувати.

Протріть або помийте всі статуетки, сувеніри, а також посуд, який зберігається в серванті.

Помийте кімнатні рослини. Велике широке листя протріть чистою вологою полотнинкою, а рослини з дрібним листям можна промити за допомогою спеціального обприскувача для квітів. При цьому горщик обгорніть поліетиленовим мішком, краї зберіть і зв’яжіть навколо стовбурця, щоб вода не розмила землю. Вода в обприскувачі має бути кімнатної температури. Потім, якщо потрібно, протріть листочки полотнинкою.

Догляд за побутовою відеотехнікою в основному полягає в її чищенні (якщо вона забруднилася) і правильному зберіганні.

Чищення приладів слід розпочинати з корпусу. Витріть корпус м’якою тканиною. Для видалення сильних забруднень можна використовувати злегка зволожену в помірно мильній воді й добре віджату тканину, обов’язково при цьому від’єднавши прилад від електричної мережі. Після чищення витріть прилад чистою сухою тканиною.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ ПІД ЧАС ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 223. Для чищення екранів використовують спеціальні серветки

Для чищення екранів відеотехніки слід придбати спеціальні серветки (мал. 223). Перед тим, як приступити до роботи з використанням цих засобів, уважно ознайомтеся з інструкцією до їх використання.

А тепер скористайтеся віником або пилососом для прибирання підлоги. Фарбовану підлогу, лінолеум і керамічну плитку помийте спеціальними засобами для миття підлоги або теплою водою з пральним порошком.

Якщо у вас є домашня тварина, то розкладіть спеціальні накидки на ті місця, де ваш улюбленець сидить чи відпочиває. Під миску з їжею і водою варто покласти одноразові паперові рушники.

Прибирання кухні, як й інших кімнат, починаємо з верхніх її частин і закінчуємо миттям підлоги. Не забудьте вимити вікна і двері.

Варто розморозити (за потребою) й помити холодильник і переглянути вміст шаф. Для цього повиймайте все із шаф, полиці й внутрішні стінки протріть вологою ганчіркою.

Наведіть лад із продуктами: позбудьтесь того, що зіпсувалося або строк його зберігання минув. Принагідно зауважте собі, які продукти користуються малим попитом у сім’ї, і в майбутньому купуйте їх менше. Решту ж запасів розмістіть так, щоб усе було напохваті й завжди було видно, які продукти є в достатній кількості, а які найближчим часом треба буде докупити. Цукор, борошно, рис, сіль тощо краще зберігати в спеціальних банках з написами або в прозорих скляних. Спеції, приправи теж висипте в маленькі скляні баночки з кришками й тримайте на окремій поличці. Чистий, витертий посуд розставляємо на свої місця.

Під час прибирання ванної кімнати використовують спеціальні інструменти та дезінфікуючі засоби, тому таку роботу слід виконувати лише з дозволу або разом із дорослими. Коридор прибирають за тими самими загальними правилами, що й інші кімнати.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ ПІД ЧАС ПРИБИРАННЯ ЖИТЛА

Мал. 224. Інструмент краще зберігати у спеціальній скриньці

Якщо Ви полюбляєте майструвати і маєте вже власний інструмент – скористайтеся скринькою для інструментів (мал. 224).

Поскладайте в неї викрутки, обценьки, молоток, ізоляційну стрічку та інше, і тоді дрібний ремонт не ускладнюватиметься пошуками необхідного знаряддя. Коли такої скриньки немає, можна використати стару валізку або міцну картонну коробку.

Якщо звертати увагу на підтримання чистоти в будинку щодня, це значно скоротить час проведення щотижневих та генеральних прибирань, а оселя буде завжди виглядати охайно. Щоранку застеляйте ліжко; стежте, аби речі знаходилися на своїх місцях; щодня мийте взуття і виносьте сміття. Не варто чекати щотижневого прибирання, якщо ви побачили бруд, сміття – приберіть їх відразу. Дотримуючись цих нехитрих правил, ви будете значно рідше думати над тим, як прибрати квартиру.

Чи добре засвоїли?

1. Яке прибирання житла слід проводити щодня вранці або ввечері?

2. Із чого варто розпочинати прибирання?

3. Як правильно розмістити одягу шафі?

4. Що допоможе вам швидко знайти потрібну річ у домі?

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.