Дистанційне навчання. Фізкультура 2 клас Кобець Р.В.
Урок 82. Стрибкові вправи
Різновиди ходьби та бігу:
ходьба (10 с);
ходьба «як військовий», руки вздовж тулуба;
ходьба з носка (10 с);
ходьба звичайна (10с);
ходьба з переступанням через кубики — «долаємо перешкоди», руки в сторони (35 с);
ходьба звичайна (10 с);
біг приставними кроками (правим, лівим боком) (30 с);
ходьба звичайна (10 с).
Перешикування на 1—2 (1—3) (для утворення двох (трьох) шеренг).
Комплекс ЗРВ із прапорцями
«Покажи прапорці».
В. п. — о. с. 1 — крок правою ногою вперед, руки з прапорцями в сторони; 2 — в. п.; З — крок лівою ногою вперед, руки з прапорцями в сторони; 4 — в. п.
ОАЛВ. Дихання вільне. Темп виконання середній (8 р.).
В. п. — лежачи на животі, руки витягнуті вперед, ноги разом. 1 — підняти ліву руку, потягнутися вперед — угору (вдих); 2 — в. п. (видих); 3 — підняти праву руку, потягнутися вперед — угору (вдих).
ОМВ. Плечі не піднімати (8 р.).
В. п. — стоячи, ноги на ширині плечей, руки вниз. 1 — нахил тулуба вперед, покласти прапорці на підлогу (видих); 2 — в. п. (вдих); 3 — нахил тулуба вперед, узяти прапорці з підлоги (видих); 4 — в. п. (вдих).
ОМВ. Темп виконання середній (8 р.).
В. п. — стоячи на колінах, руки з прапорцями біля грудей. 1 — поворот тулуба праворуч, руки в сторони (видих); 2 — в. п. (вдих); 3 — поворот тулуба ліворуч, руки в сторони (видих); 4 — в. п. (вдих).
ОМВ. Темп виконання середній (8 р.).
В. п. — лежачи на спині, руки 'з прапорцями вздовж тулуба. 1—2 — перехресні рухи ногами; 3 — в. п.
ОМВ. Дихання вільне. Темп виконання середній (8 р.).
В. п. — стоячи, ноги разом, руки вниз. 1 — виставити праву ногу на п’яту вперед; 2 — на носок; 3—5 — притупнути; 6 — виставити ліву ногу на п’яту вперед; 7 — на носок; 8—10 — притупнути.
ОМВ. Дихання вільне. Темп виконання середній (8 р.).
Вправа на відновлення дихання «Співак».
В. п. — о. с. 1 — повільний (вдих) носом, руки підняти вперед до рівня грудей (затримати дихання); 2 — повільний (видих) ротом, руки опустити вниз, голову на груди, сказати: «У-у-у».
ОМВ. Темп виконання повільний (4—6 р.).
Стрибки у глибину: різко вигнувшись з висоти 60—80 см*
ОМВ. По одному, зістрибування з опори. Страхування.
В. п. — стоячи ноги нарізно (між стопами вміщується долоня), зігнути ноги, нахилити тулуб уперед, руки відвести назад. Виконуючи мах руками вперед — угору, відштовхнутись ногами від опори (спочатку підлоги), виконати стрибок угору — вперед. Приземлитись на зігнуті ноги, п’яти разом носки нарізно, руки в сторони і набути о. с.
Гра починається такими словами:
«Ми готові навіть завтра Записатись в космонавти.
Сядем сміло ми в ракету І покинемо планету.
Раз-два, по порядку,
Три-чотири, на посадку!»
Одна половина майданчика - «Земля», друга - «Місяць». Вони з'єднані доріжками - «космічними трасами». До «польоту» на Місяць з Землі готуються «ракети» - групи по 8-10 учнів. Гравці шикуються в колону. Вчитель пояснює, що під час польоту космонавтам доведеться подолати велике навантаження на старті, а коли «ракета» вийде на «орбіту», то «космонавт» перебуватиме в стані невагомості. «Космонавти» розповідають, що в такому стані краплі води перетворюються в кульки і плавають у повітрі, доки не прилипнуть, до якогось предмета. «А зараз ми з вами полетимо на Місяць», - говорить учитель і виголошує слова:
«Ждуть швидкі на нас ракети Для польотів на планети.
Не хвилюйтесь, діти, ні,
Бо є правило у грі:
Хто останнім добирається - Той на Землю повертається.»
Після команди: «Ракети на старт!» усі гравці в колонах рівняються, кожен кладе руки на плечі товаришеві, що стоїть попереду. Вчитель рахує: 10, 9, 8, 7, 6 і т.д. Коли він скаже «один» і дасть команду «Старт!», діти опускають руки - «ракети», набираючи швидкість, «летять» по своїх «трасах».
Гравці повинні весь час триматися разом, щоб не було розривів (для цього можна взятись за руки). Команда, що вийшла за лінію, вибуває з гри. Коли лунає команда «Невагомість!», усі стрибають на одній нозі. Після команди «Невагомість минула!» учасники гри продовжую бігти. Команда, яка перша «досягла Місяця», - перемагає.