Дистанційне навчання. Алгебра 9 клас. Вчитель Дякова І.В.

Дата: 28 квітня 2020 о 06:27
Автор: Дякова І. В.

Урок № 59
Тема: Пропорції. Відсотки (повторення)
Мета: повторити зміст понять пропорція, члени пропорції, основна властивість пропорції, а також вміння записувати відсотки від числа і розв'язувати задачі, що передбачають цю дію

Повторюємо тему "Пропорція"

Означення пропорції Пропорція – це рівність двох відношень a:b = c:d або a/b = c/d при b ≠0 і d ≠0 Числа a і d називаються крайніми членами пропорції, числа b і c – середніми членами пропорції.

Основна властивість пропорції. Добуток крайніх членів кожної пропорції дорівнює добутку її середніх членів. Якщо a:b=c:d, то a·d=b·c

Щоб знайти невідомий крайній член пропорції, досить добуток її середніх членів поділити на відомий крайній. х:6=16:8, х=6∙168=12.	Щоб знайти невідомий середній член пропорції, досить добуток її крайніх членів поділити на відомий середній.6:х=9:3, х=6∙39=2. style.opacity

Письмові вправи

1.              Запишіть пропорцію:

а) 5 так відноситься до 3, як 2 до 1,2;

б) 0,9 так відноситься до , як 45 до 16;

в) відношення  до 0,1 дорівнює відношенню 14 до 4,9.

2.   Чи істинна пропорція (перевірити двома способами)?

а) 24 : 30 = 28 : 35; б) 2,5 : 2 = 40 : 32; в) 2,1 : 0, 7 = 1,5 : 0,5; г) 1:= 2 : 1.

3.   Переставивши крайні або середні числа заданої пропорції, складіть три нові істинні пропорції:

а) 6 : 4 = 15 : 10; б) 3: 1,2 = 2,5 : 1; в) =.

4.   Пропорція = істинна. Переставивши її крайні і (або) середні члени, складіть нові істинні пропорції.

5.   Виходячи із правильної рівності 12 · 4 = 0,5 · 96, складіть 4 істинних пропорцій.

6.   Додатково (для кмітливих). Серед чисел 6; 9; 10; 12; 15 виберіть такі, щоб із них скласти істинну пропорцію.

Повторюємо тему "Відсотки"

Вправи на відсотки

Вода – важлива складова живого організму. Організм дорослої людини на 65% складається з води. Скільки води містить тіло людини масою 50 кг?    Розв’язання  50Х0,65 = 32,5( кг) Розв’язання  50∙0,65 = 32,5( кг)

Вода необхідна людині для розчинення поживних елементів, виведення зайвих речовин, регуляції температури тіла.    Відомо, що без їжі людина може прожити 30 - 40 днів, а без води лише 10% цього часу. Скільки днів може прожити людина без води? 30∙0,1= 3 дні  40∙0,1=4 дні                     Відповідь: 3-4 дні.

Вітамін В2 (рибофлавін) сприяє росту організму. Його недостатність викликає запалення слизових оболонок( очей, куточків рота) та шкіри (вугрі). Найбільше його у хлібові, м’ясі, молоці, яйцях. На 65% потреби у рибофлавіні задовольняються хлібом.      Скільки чорного хліба треба з’їдати за добу, якщо при 100% задоволенні потреби  рибофлавіну його треба 300г? Відповідь: 300∙0,65=195(г)

Порівняйте умови задач

Задача 1. Полуниці містять у середньому 0,06 цукру. Скільки кілограмів цукру міститься в 15 кг полуниць?

Задача 2. Полуниці містять у середньому 6% цукру. Скільки кілограмів цукру міститься в 15 кг полуниць?