Дистанційне заняття . Українська мова , 9 клас Вчитель Коцар Л.Ф.

Дата: 19 травня 2020 о 08:30
Автор: Коцар Л. Ф.

Контрольна робота . Диктант .

Шановні дев'ятикласники ! Перед Вами текст диктанту, який потрібно відредагувати, наприклад, вставити пропущені букви, знайти і виправити помилки, зняти риску тощо.

Відредагуйте  написане  і відправте мені  роботу на Вайбер , Мессенджер або електронну адресу kotsarteather2017@ukr.net до 19.00 23 травня 2020 року .

ДИКТАНТ

Мовчання – золото

Мовчання  це виражальний засіб, що використовують у спілкувані. Треба вміти замовкнути самому й дати змогу помовчати співрозмовникові. Ефективність мовчаня залежить від того що в цей момент переживає ваш комунікативний партнер. Позитивно мовчання сприймається коли воно засвідчує намір мовця ніби залишити співрозмовника віч\на\віч з самим собою щоб обдумати щой но почуте, зосередитися, зорієнтуватися, визначити лінію своєї подальшої поведінки.

Але мовчання може сприйматися і негативно: це відбувається тоді  коли ним повідомляють: Ти говориш такі нісенітниці, що мені навіть не хочеться відповідати, заперечувати чи коментувати». Дуже образливим є мовчання коли людина не отримує відповіді на привітання, запитання, побажання тощо. Як кажуть французи, таке мовчання віддаляє людей більше, ніж відстань.

Але коли ви роздратовані коли не в гуморі ваш партнер і коли ваші слова можуть образити співрозмовника, помовчати однозначно варто.

З мовчанням навіть пов’язані традиції. Наприклад, японці дивуються балакучості європейців, а в Кореї головною чеснотою чоловіка в ставленні до дружини завжди вважали небалакучість. А от мовчазні люди недовподоби американцям, і французам, і італійцям. В українців є прекрасна приказка-правило: «Умій сказати – умій і змовчати.

(170 слів)