Дистанційне навчання. Розвиток мовлення (індивідуальне навчання) 3Б клас Лосінець М. В.
Урок 20. Тема: Переказ самостійно прочитаного тексту за поданим планом .
Мета: закріпити вміння ділити текст на логічно завершені частини, компонувати зв'язну розповідь за поданим планом; розвивати вміння письмово оформляти запитання до прочитаного тексту; зв'язно висловлюватися; виховувати почуття любові до тварин.
Розвиток мовлення. 3 клаc.
Конспект уроку.
Тема: Переказ самостійно прочитаного тексту за поданим планом .
Мета: закріпити вміння ділити текст на логічно завершені частини, компонувати зв'язну розповідь за поданим планом; розвивати вміння письмово оформляти запитання до прочитаного тексту; зв'язно висловлюватися; виховувати почуття любові до тварин.
Обладнання: малюнки із зображенням їжака, кошеняти, птахів; робочий зошит.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
1. Бесіда.
- Що називається текстом?
- Які типи текстів ти знаєш?
- Що можна дібрати до тексту?
- З яких частин складається текст?
- Що таке план тексту? З якою метою його складають?
- Навіщо ставлять запитання до тексту?
III. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися переказувати оповідання за складеним планом, складати запитання до прочитаного тексту.
IV. Основна частина уроку.
Колективна підготовча робота.
1. Читання вчителем уривку з оповідання О. Буценя «Хто дужче любить?».
Були якось Петько з Миколою в лісі. Суниць вони назбирали мало, зате двох їжаків зловили. Понесли хлопці їжаків додому. Минуло ще кілька днів. Знову зустрілися хлопчики і засперечалися, хто з них більше любить свого їжака. Петько хвалиться, що годує їжака молоком, всякого ганчір'я намостив йому в кутку, мало не голки йому чистить. А Миколка сумно мовчав. Йому нічого було розповідати. Він відніс їжака до лісу і випустив на волю.
2. Бесіда за змістом тексту.
- Куди ходили хлопці? •
- Що вони там робили?
- Куди хлопці віднесли їжаків?
- Про що сперечалися друзі, коли зустрілися?
- Хто насправді більше любить їжака?
- Складання плану (вчитель записує на дошці).
Орієнтовний план
1. Петько і Миколка в лісі.
2. Зустріч хлопчиків.
3. Розповідь Петька.
4. Мовчання Миколки.
4. Переказ тексту за планом (усно).
Фізкультхвилинка
Вітер віє нам в лице,
Захиталось деревце,
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище.
Руки вгору, руки вниз,
Крок вперед, і повернись!
V. Самостійна робота учнів.
Самостійне читання оповідання О. Буценя “Хто дужче любить?”
Переказ за планом
Читання тексту .
Хтось виніс із хати маленьке сіре кошенятко й пустив його на дорогу.
Настав вечір. Зайшло сонце. Страшно стало кошеняткові. Притулилось воно до куща та сидить - тремтить. Ніхто його не пожаліє.
Поверталася зі школи маленька Наталочка. Чує - нявчить кошеня. Вона не сказала ні слова, а взяла кошеня й понесла додому. Пригорнулось кошенятко до дівчинки. Замуркотіло. Раде-радісіньке.
(За В. Сухомлинським)
Складання і запис запитань. Слухання складених запитань і відповідей на них.
VI. Підсумок уроку.
- Як ти ставишся до тварин?
- Чого тебе навчили прочитані твори?
- Які навички та вміння ти удосконалював сьогодні на уроці?